Šablonas:Atsitiktine nuotrauka

Iš Kaišiadorių enciklopedija.
(Skirtumai tarp versijų)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
 
(1 naudotojo 13 tarpinių keitimų nėra rodoma)
Eilutė 1: Eilutė 1:
[[Vaizdas:Palomenės_herbas.JPG|340px|thumb|center|Palomenės herbas]]'''Palomenės herbas''' - mėlyname lauke sidabrinis arkangelas Mykolas, dešine ranka sidabrine ietimi smeigia po kojomis pamintą juodą drakoną. Arkangelo kūno spalva, sparnai, plaukai, šarvai ir kairėje rankoje laikomos svarstyklės – sidabriniai. [[Palomenė]] anksčiau istorinio herbo neturėjo. Šv. arkangelas Mykolas pasirinktas todėl, kad to paties siužeto paveikslas kabo centriniame [[Palomenės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia|Palomenės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios]] altoriuje. Herbas patvirtintas 2009 m. rugpjūčio 31 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės dekretu Nr. 1K-89.
+
[[Vaizdas:Brazausko_vokas.jpg|410px|thumb|center|Pirmos dienos vokas „ALGIRDUI BRAZAUSKUI – 80 METŲ“. Išleido AB Lietuvos paštas 2012 m. rugsėjo 22 d.]]
 +
 
 +
'''Brazauskas Algirdas Mykolas''' (1932 m. rugsėjo 22 d. Rokiškyje - 2010 m. birželio 26 d. Vilniuje, palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse) - [[Kaišiadorys|Kaišiadorių]] gimnazijos absolventas, hidrotechnikos inžinierius, ekonomistas, sovietinis veikėjas, LR prezidentas, Ministras pirmininkas.
 +
 
 +
Ir sovietiniais laikais, ir Atgimimo metais, ir iki šiol [[Brazauskas Algirdas Mykolas|A. Brazauskas]] daugelio kaišiadoriečių buvo ir yra pagarbiai sutinkamas, geru žodžiu minimas. Nuo seno Brazauskų šeima - tėvas buhalteris Kazimieras Brazauskas, motina notarė Sofija Brazauskienė - žinoma kaip darbšti, sąžininga, geranoriška, vertinanti šeimos garbę.
 +
 
 +
Atėjus M. Gorbačiovo perestroikai ir prasidėjus Lietuvos atgimimui, A. Brazauskas formaliai nepriklausė Sąjūdžiui, tačiau kaip tik tuo metu jis tapo vienu iš tautos lyderių. ''„A. Brazauskas buvo vienintelis aukščiausiojo Lietuvos komunistų partijos elito atstovas, sugebėjęs tapti demokratiniu visuomenės vadovu. Šia prasme jo kaip politiko demokratinė evoliucija yra unikali ne tik Lietuvai, bet ir visam postkomunistiniam pasauliui, ko gera, analogijų galima įžvelgti tik B. Jelcino ir G. Horno politinėse biografijose“'' („Lietuvos prezidentai“).
 +
 
 +
1993 m. vasario 14 d. [[Brazauskas Algirdas Mykolas|A. Brazauskas]] buvo išrinktas Lietuvos Respublikos prezidentu (surinkęs 60,03 proc. rinkėjų balsų, S. Lozoraitis - 38,28 proc.). Tai buvo pirmieji Lietuvos istorijoje visuotiniai prezidento rinkimai.
 +
 
 +
A. Brazausko prezidentavimo metais iš Lietuvos buvo išvesta tarybinė kariuomenė, mūsų šalį aplankė Šv. Tėvas, Lietuva buvo priimta į Europos Tarybą.
 +
 
 +
2010 m. A. Brazauskui suteiktas [[Kaišiadorys|Kaišiadorių]] garbės piliečio vardas. 2011 m. liepos 2 d. tėvų namuose [[Kaišiadorys|Kaišiadoryse]] (Biliūno g. 26) atidaryti Brazauskų namai-muziejus.

Dabartinė 13:46, 23 balandžio 2018 versija

Pirmos dienos vokas „ALGIRDUI BRAZAUSKUI – 80 METŲ“. Išleido AB Lietuvos paštas 2012 m. rugsėjo 22 d.

Brazauskas Algirdas Mykolas (1932 m. rugsėjo 22 d. Rokiškyje - 2010 m. birželio 26 d. Vilniuje, palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse) - Kaišiadorių gimnazijos absolventas, hidrotechnikos inžinierius, ekonomistas, sovietinis veikėjas, LR prezidentas, Ministras pirmininkas.

Ir sovietiniais laikais, ir Atgimimo metais, ir iki šiol A. Brazauskas daugelio kaišiadoriečių buvo ir yra pagarbiai sutinkamas, geru žodžiu minimas. Nuo seno Brazauskų šeima - tėvas buhalteris Kazimieras Brazauskas, motina notarė Sofija Brazauskienė - žinoma kaip darbšti, sąžininga, geranoriška, vertinanti šeimos garbę.

Atėjus M. Gorbačiovo perestroikai ir prasidėjus Lietuvos atgimimui, A. Brazauskas formaliai nepriklausė Sąjūdžiui, tačiau kaip tik tuo metu jis tapo vienu iš tautos lyderių. „A. Brazauskas buvo vienintelis aukščiausiojo Lietuvos komunistų partijos elito atstovas, sugebėjęs tapti demokratiniu visuomenės vadovu. Šia prasme jo kaip politiko demokratinė evoliucija yra unikali ne tik Lietuvai, bet ir visam postkomunistiniam pasauliui, ko gera, analogijų galima įžvelgti tik B. Jelcino ir G. Horno politinėse biografijose“ („Lietuvos prezidentai“).

1993 m. vasario 14 d. A. Brazauskas buvo išrinktas Lietuvos Respublikos prezidentu (surinkęs 60,03 proc. rinkėjų balsų, S. Lozoraitis - 38,28 proc.). Tai buvo pirmieji Lietuvos istorijoje visuotiniai prezidento rinkimai.

A. Brazausko prezidentavimo metais iš Lietuvos buvo išvesta tarybinė kariuomenė, mūsų šalį aplankė Šv. Tėvas, Lietuva buvo priimta į Europos Tarybą.

2010 m. A. Brazauskui suteiktas Kaišiadorių garbės piliečio vardas. 2011 m. liepos 2 d. tėvų namuose Kaišiadoryse (Biliūno g. 26) atidaryti Brazauskų namai-muziejus.

Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys
Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Nuorodos