Šliužas Pranciškus Alfredas

Iš Kaišiadorių enciklopedija.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Šliužas Pranciškus Alfredas (1952 m. gegužės 28 d. Dainių kaime – 2017 m. rugsėjo 25 d. Dainių kaime) – zooinžinierius, žurnalistas, ūkininkas, Lietuvos radijo ir televizijos kaimiškųjų programų rengėjas.

Mokėsi Dainių pradinėje mokykloje. Baigė Žiežmarių vidurinę mokyklą. Iš pradžių dirbo kaimo kultūros namų vadovu, apylinkės Vykdomojo komiteto tarnautoju, bandė studijuoti miškininkystę. 1976 m. baigė Lietuvos veterinarijos akademiją ir įgijo zooinžinieriaus specialybę. Tai buvo pirmoji tokio profilio specialistų grupė. Paskyrimą gavo į Lietuvos radiją ir ten ruošė laidas kaimui – „Kolūkietiška radijo stotis“. Tačiau dėl kai kurių tam metui nepriimtinų požiūrių teko palikti šią radijo stotį. Dirbo pagal specialybę Kretingos rajono Jokūbavo kolūkyje. Nuo 1983 m. Respublikinės veislinės sėklininkystės susivienijimo skyriaus viršininkas, vėliau Agropramoninio komiteto pirmininko padėjėjas. Po šios institucijos reorganizavimo į Žemės ūkio ministeriją dirbo penkių besikeičiančių ministrų padėjėju, atstovu spaudai. Kartu nuo 1990 m. pradėjo ruošti ir Lietuvos televizijos laidą kaimui „Sodyba“ (kuri paskui buvo pavadinta „Po savo stogu“). 1993–1994 m. kas savaitę rengė informacines žemės ūkio laidas. 1996–1999 m. rengė televizijos laidą „Pyragų nebus be noragų“. 2001 m. pabaigoje dėl aiškių pasisakymų. prieštaraujančių Lietuvos stojimui į Europos Sąjungą (ES) iš LRT televizijos buvo priverstas išeiti.

Aktyviai dalyvavo politinėje veikloje. Tris kartus buvo kandidatas į LR Seimą. Atstovavo Nuosaikiųjų judėjimui. 2002 m. su keliais bendraminčiais subūrė naujo tipo organizainį junginį „Lietuvos profesionalai“. P. A. Šliužas buvo vienas aktyviausių šios organizacijos veikėjų.

Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys
Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Nuorodos