Buitkus Jurgis

Iš Kaišiadorių enciklopedija.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Jurgis Buitkus Egipte 2006 m. Nuotrauką pateikė Ineza Juzefa Janonė.
Jurgio Buitkaus ir prozininkės Inezos Juzefos Janonės esė, pašnekesių, recenzijų rinkinys „Buvo nebūtinai“ (Vilnius: Versus aureus, 2009. - 304 p.)

Buitkus Jurgis (1937 m. balandžio 18 d. Ūpainių kaime, Kelmės rajone - 2007 m. balandžio 14 d. Egipte) - prozininkas, žurnalistas.

Biografija

1956 m. baigė Pakražančio vidurinę mokyklą, o 1961-aisiais Vilniaus universitete įgijo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo specialybę. Dar studijuodamas mokytojavo Žaslių vidurinėje mokykloje, vėliau – Panevėžio septintoje vidurinėje, o nuo 1970 metų pradėjo dirbti žurnalistinį darbą: buvo „Panevėžio tiesos“ literatūrinio skyriaus vedėjas, dirbo „Nemune“, redagavo Kauno A.Šiaučiūnaitės trikotažo gamyklinio susivienijimo savaitraštį „Kolektyvinis darbas“, Kauno darbininkų sąjungos savaitraštį „Akcentai“. Nuo 1990 metų – šio ir savaitraščio „Atšvaitai“ ne tik redaktorius, bet ir leidėjas.

Kūryba

Pirmieji Jurgio Buitkaus apsakymai buvo išspausdinti 1970 metais „Literatūroje ir mene“. Po metų jo kūryba pasirodė „Nemune“, o 1972-aisiais išėjo apsakymų knyga „Pavasarį gimęs“. Apsakymuose vaizduojama rami, lėta kaimo ir miestelio kasdienybė, joje ryškėjantys žmonių sąmonės lūžiai ir nušvitimai, sukurti įtaigūs paauglių ir suaugusiųjų portretai.

Literatūra

  • Kas yra kas Lietuvoje. Kraštiečiai. Kaišiadorys. - Kaunas: UAB „Neolitas“, 2009. - P. 74.

Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys
Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Nuorodos