Darsūniškio, Atmainų pilkapynas II

Iš Kaišiadorių enciklopedija.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Pilkapis Darsūniškio, Atmainų pilkapyne II. 2013 m. A. Strazdo nuotr. (Kultūros vertybių registras)

Darsūniškio, Atmainų pilkapynas II yra Kruonio seniūnijoje, 1,78 km į pietryčius nuo Palapainio upelio vakarinės vagos, dar vadinamos Perkaso upeliu, pralaidos Kruonio-Darsūniškio kelyje ir apie 1,5 km į pietvakarius nuo Lapainios upelio pralaidos šiame kelyje, apie 1,6 km į rytus-pietryčius nuo Palapainio (Perkaso) upelio pralaidos žvyruotame Darsūniškio-Margų kelyje, Kaišiadorių miškų urėdijos Kruonio girininkijos Naginukų miško pietiniame pakraštyje, maždaug 0,4 km į pietus-pietvakarius nuo Atmainų, Darsūniškio pilkapyno I.

Pilkapynas įrengtas palaipsniui vakarų kryptimi žemėjančio kyšulio gale, užima maždaug 80x50 m plotą. Pilkapyno teritorija yra apaugusi medžiais ir krūmais, joje prikasinėta duobių, kerta miško keliukas.

Pilkapyne yra išlikę 2 pilkapiai, esantys 30 m atstumu vienas nuo kito (rytų - vakarų kryptimi). Rytinis sampilas yra 8 m skersmens ir 0,6-1 m aukščio, vakarinis - apie 7,5 m skersmens ir 0,5 m aukščio. Vakariniame pilkapio sampile iškasta sena duobė, jo šiaurinis kraštas nuvažinėtas miško keliuko, rytinis sampilas kiek nuskleistas pietų kryptimi.

Pilkapynas yra registrinis objektas.


Turinys

Tyrinėjimai

Pilkapynas nėra sistemingai tyrinėtas. 2009 m. jį surado E. Šatavičius.


Laidosena

Duomenų apie laidosena nėra.

Žinoma tik tiek, kad pilkapių sampilus juosia grioviai ar duobės.

Pilkapyną preliminariai galima datuoti I tūkstantmečio viduriu - II tūkstantmečio pradžia.


Šaltiniai


Literatūra

  • Šatavičius E. Archeologiniai žvalgymai ir žvalgomieji tyrimai Pietų ir Rytų Lietuvoje // Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje 2009 metais. Vilnius, 2010, p. 453-454.

Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys
Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Nuorodos