Daubara

Iš Kaišiadorių enciklopedija.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Daubara (Daubora) ir apylinkės. 1911 m. vokiečių kariuomenės topografinio žemėlapio fragmentas (Karte des westlichen Rußlands. P. 22. Koszedary).

Daubara, kaimas Žaslių seniūnijoje, 8 km į šiaurę nuo Žaslių, 13 km į šiaurės rytus nuo Kaišiadorių. Pietiniu pakraščiu teka Laukysta.

Turinys

Istorija

Daubaros užusienis (5 gyventojai ir 13 dešimtinių žemės) 1897 m. priklausė Junevičiui. 1911, 1915 m. išleistuose Vokietijos kariuomenės generalinio štabo žemėlapiuose pažymėta ir Daubara. 1923 m. viensėdyje buvo 1 sodyba, 6 gyventojai. 1926 išparceliuotas Samaliavos dvaras su Daubaros palivarku (iš viso juose būta 213,13 ha žemės). 1947 m. kaime buvo 10 sodybų, 43 gyventojai, 2000 m. - 5 sodybos, 12 gyventojų.

Iš Daubaros kilęs valstybinio Operos ir baleto teatro solistas Česlovas Tveraga. Mokėsi Valkakiemio pradinėje, vėliau Šilonių septynmetėje ir Žaslių vidurinėje mokyklose. Šalia savo tėvų namo pasistatęs vasarnamį. Laisvalaikiu rašo eilėraščius.

Kaime dvejos kapinės, kuriose jau nėra laidojimo žymių ir antkapinių paminklų. Kaip pasakojama, vienos iš jų „yra prancūzų ar švedų kapai, kasinėjant iškasama daug žmonių kaulų ir vienas kitas durklas“.

Vietovardžiai

Gečionių pradžios mokyklos mokytojas Julius Perednis 1935 m. rugsėjo mėnesį užrašė Daubarų vienkiemio vietovardžius. Pateikėjas - Juozas Noreika, gimęs Samaliavos dvare.

Vopninyčia – ganyklos. Kalkėta žemė, aukšta vieta. 10x10 m dydžio. Dešinėje Laukystos upės pusėje, nuo Daubaros į vakarus.

Žvirynas – žvyrduobės. Žvyras, aukšta vieta. 0,5 ha dydžio. Nuo Daubaros vienkiemio į vakarus.

Šaltiniai

  • Lietuvių kalbos instituto Vietovardžių kartoteka. Lietuvos žemės vardynas.

Literatūra

  • Gustaitis R. Kaišiadorių rajono gyvenviečių žinynas. - Kaišiadorys: Kaišiadorių muziejus, 2001. - P. 237-238.

Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys
Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Nuorodos