Gerbutavičius Pranas

Iš Kaišiadorių enciklopedija.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Kun. Pranas Gerbutavičius
Onuškio bažnyčia ir jos klebonas Pranas Gerbutavičius. Vinjetė iš albumo „Kaišiadorių vyskupija. 1957“.

Gerbutavičius Pranas (1919 m. Pajautiškių kaime, Žaslių valsčiuje – 1977 m. spalio 7 d. Romainių sanatorijoje, palaidotas Žaslių bažnyčios šventoriuje) – kunigas.

Vlado ir Ievos Šadurskaitės sūnus. Šeimoje buvo 6 vaikai – dvi mergaitės, mirusios jaunos, kunigas ir jo 3 broliai, baigę aukštąjį mokslą. Pranas mokėsi Žaslių pradinėje mokykloje ir baigė Kaišiadorių gimnaziją. Mokėsi Kauno kunigų seminarijoje ir 1945 m. jam suteikti kunigo šventimai. Primicijas laikė Žaslių bažnyčioje.

Vysk. Teofilius Matulionis P. Gerbutavičių paskyrė Šv. Domininko bažnyčios rektoriumi Aukštadvaryje. Nuo 1946 m. jis maždaug po metus ėjo klebono pareigas Varėnoje, Krikštėnuose, Kuktiškėse, netgi Vilkaviškio vyskupijoje – Plokščiuose ir Gražiškiuose. Tik 1951 m. trijų vyskupijų valdytojas kan. J. Stankevičius paskyrė jį klebonu į Pivašiūnus. Čia jam leido būti iki 1955 m., po to perkėlė į Onuškį. Išbuvęs Onuškyje 9 metus (1955-1964), valdytojo kan. Povilo Bakšio buvo paskirtas į Žilinus. Po trijų metų kaip altarista apsigyveno Pivašiūnuose, kur klebonavo kun. Aleksandras Alkovikas. Pagaliau 1968 m. nutraukė ryšius su kurija ir pasigyveno Pajautiškių kaime, pas savo tėvą našlį. Ofcialiai paskirtas Žaslių altarista, kartais ateidavo į bažnyčią laikyti mišių.


Literatūra

  • Kiškis S. Kristaus pašauktieji. – Kaišiadorys: Kaišiadorių vyskupijos kurijos leidykla, 1996. – P. 204-205.

Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys
Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Nuorodos