Mėlyngurklė

Iš Kaišiadorių enciklopedija.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Mėlyngurklė (Luscinia svecica L.). Peri, migruoja, žiemai artėjant išskrenda. Lietuvos ir rajono gamtoje labai retas ir negausus paukštis. 1986-1997 metais rastos 3 perimvietės: Dainių kaime prie Kertaus upelio, Gilūšio ir Ilgio ežerų pakraščiuose, o 2-jose vietose - Nemuno įlankoje ties Darsūniškiu ir Švenčiaus ežero pakrantėje paukščiai laikėsi poromis, kas rodo, kad galėjo būti lizdavietės. Tipiškos jų gyvenamos vietos yra karklynai prie vandens telkinių su gausiais nendrynų, švendrynų ar kitokių žolynų bendrijų sąžalynais. Natūralių biotopų trūksta, o pati rūšis nesuformuoja nuolat perinčios populiacijos. Kasmet rajono teritorijoje peri 2-5 poros.

Įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą (4 kat.). Lietuvoje saugoma Laukinės gyvūnijos ir saugomų gyvūnų, augalų, grybų ir jų bendrijų įstatymų, Europoje - Berno konvencijos (2 kat.).

Literatūra

  • Kaišiadorių rajono gyvūnijos atlasas 1986-1997 m. Žuvys, varliagyviai, ropliai, paukščiai, žinduoliai / sudarė Vidmantas Malinauskas. - Vilnius: „Gamtos pasaulis“, 1998. - P. 139.

Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys
Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Nuorodos