Palimšiai

Iš Kaišiadorių enciklopedija.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Palimšiai (Polimsze) ir apylinkės. 1911 m. vokiečių kariuomenės topografinio žemėlapio fragmentas (Karte de westlichen Rußlands. P. 22. Koszedary).

Palimšiai (II Palimšys, Kruonio Palimšiai), kaimas Kruonio seniūnijoje, 6,5 km į rytus nuo Kruonio, 11 km į pietvakarius nuo Kaišiadorių, ant Limšiaus upelio kranto, tarp Slimino ir Palimšio miškų.

Žiežmarių apylinkės seniūnijoje šiuo metu yra Palimšio kaimas. Iki 1986 m. Žiežmarių apylinkėje dar buvo ir Palimšio viensėdis.

Istorija

1744 m. Žiežmarių parapijos gyvenviečių sąraše minimas Palimšių dvaras. Palimšių užusienis su 1 sodyba ir 27 gyventojais katalikais paminėtas 1887 m. „Lenkijos Karalystės geografiniame žodyne“. 1897 m. Kruonio Palimšiuose - 19 gyventojų ir 25,94 ha žemės. Palimšių kaimas (II Palimšio kaimas) su 40,74 ha žemės į vienkiemius išskirstytas 1937 m. Didžiausio sklypo (10,1 ha) savininkai - Juozas Kriugžda ir Domicelė Kriugždaitė. Kaime paplitusi Kriugždos pavardė. 1981 m. kaime - 11 sodybų, 28 gyventojai, 2000 m. - 9 sodybos, 14 gyventojų.

Vietovardžiai

Žydeikiškių pradžios mokyklos mokytojas Mykolas Pirštelis 1936 m. gegužės ir birželio mėnesiais užrašė Palimšių kaimo vietovardžius.

Daržas – ariama dirva. Lygi, auga krūmai, paviršius - žvyras. Apie 3 ha dydžio. Rytuose, prie Savickų kaimelio.

Dirvonas – ariama dirva. Lygi, auga krūmai, paviršius - smėlis. Apie 8 ha dydžio. Šiaurinėje kaimo pusėje. „Buvęs dirvonas”.

Grikenėlė – ariama dirva. Kalneliai, smėlis. Apie 2 ha dydžio. Šiaurės vakaruose (Savickų).

Lugaunia – pieva. Šlapia, dumblas. Apie 1 ha dydžio. Vakaruose, prie valdiško miško (Taurų kaimelis).

Trakelis – ariama dirva, auga krūmai. Yra akmenų, paviršius - žvyras. 4 ha dydžio. Šiaurės rytuose, prie Savickų kaimelio.

„Kaimeliai maži, neseni. Baudžiavą greičiau nėję”.

Literatūra

  • Gustaitis R. Kaišiadorių rajono gyvenviečių žinynas. - Kaišiadorys: Kaišiadorių muziejus, 2001. - P. 105.

Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys
Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Nuorodos