Slanina Antanas

Iš Kaišiadorių enciklopedija.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Slanina Antanas (slapyvardžiai Karuzas, Erelis). (1923 m. Kairiškių kaime, Žiežmarių valsčiuje - 1945 m. balandžio 11 d. Kazokų kaime) - partizanas.

Petro ir Bronės Slaninų šeimoje augo 8 vaikai, septyni sūnūs ir dukra. Šeima turėjo vos 3 ha žemės, taigi vertėsi pakankamai skurdžiai.

1944 m. liepos pabaigoje A. Slanina kartu su broliais Pranu (g. 1924 m.) ir Jonu (g. 1919 m.) buvo mobilizuoti į sovietinę kariuomenę. J. Slanina iš karto buvo išsiųstas į Vakarų frontą, tačiau iš kariuomenės dezertyravo ir grįžo slapstytis į tėviškę. Kiti du broliai A. ir P. Slaninos taip pat pabėgo iš apmokymų Pabradėje.

Iš pradžių broliai slapstėsi namuose po krosnimi įrengtoje slėptuvėje, tačiau netrukus pasitraukė į mišką, įsiliejo į Mykolo Kuzinevičiaus-Serbento vadovaujamą partizanų būrį.

1945 m. balandžio 11 d. Balandžio būrio partizanai A. Slanina, Petras Čepulionis-Sakalas ir Vincas Zablackas-Kėkštas Kazokų kaime pateko į Kruonio stribų ir kareivių pasalą. Priekyję ėjęs A. Slanina žuvo, o kiti du partizanai pasitraukė sėkmingai.

A. Slaninos kūnas buvo išniekintas Kruonio miestelio aikštėje. Po kelių dienų užkastas Gojaus šilelyje.

Literatūra

  • Abromavičius S., Kasparas K., Trimonienė R. Didžiosios Kovos apygardos partizanai. - Kaunas: Naujasis lankas, 2007. - P. 134-137, 661.
  • Lozoraitis V. Kaišiadoriečių kančių keliai. Kaišiadorys: Kaišiadorių muziejus, 1999. - P. 36.

Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys
Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Nuorodos