Toliškės

Iš Kaišiadorių enciklopedija.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Toliškės (dešinėje) ir apylinkės 1927 m. žemėlapyje. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Retų knygų ir rankraščių skyrius.

Toliškės, kaimas Kruonio seniūnijoje, 7 km į pietvakarius nuo Kruonio, 23 km į pietvakarius nuo Kaišiadorių, Darsūniškio miško rytiniame pakraštyje.

Istorija

Toliškių kaimas su 152 gyventojais katalikais paminėtas apie 1860 m. Darsūniškio parapijos gyvenviečių sąraše. Vėliau šis kaimas pasidalijo į keturias gyvenvietes. 1892 m. „Lenkijos Karalystės geografiniame žodyne“ minimi jau 4 Toliškių kaimai: Toliškės I, Toliškės II, Toliškės III ir Toliškės IV). Dabar šie kaimai panaikinti, jų žemės įeina į Toliškių kaimo žemes. 1930 m. Toliškių (neaišku, kurių) ūkininkas A. Zabarauskas, ardamas savo lauką, išvertė į paviršių apie 50 XVII a. Ispanijos, Nyderlandų monetų. Dalį jų pardavė Kauno Vytauto Didžiojo Karo muziejui. 1935 m. vieno iš Toliškių kaimų laukuose rastas akmeninis kirvis. 1951 m. ištremti 6 Kiškionių šeimos asmenys (tik neaišku, iš kurių Toliškių). 2000 m. - 5 sodybos, 3 gyventojai.

Literatūra

  • Gustaitis R. Kaišiadorių rajono gyvenviečių žinynas. - Kaišiadorys: Kaišiadorių muziejus, 2001. - P. 116.

Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys
Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Nuorodos