Trakimas Pranas

Iš Kaišiadorių enciklopedija.
12:44, 11 gruodžio 2012 versija naudotojo Aiste (Aptarimas | įnašas)
(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Trakimas Pranas (slapyvardis Bolševikas). (1920 m. Ilgakiemio kaime, Žaslių valsčiuje - 1946 m. prie Slabados kaimo) - partizanas.

P. Trakimas tarnavo nepriklausomos Lietuvos kariuomenėje. Nenorėdamas tarnauti okupantų kariuomenei, 1940 m. iš jos pasišalino. Lygiai taip pat 1945 m. pabėgo iš traukinio, kai buvo vežamas į frontą. Sugrįžęs namo pasitraukė pas partizanus į mišką, priklausė "Kryžiuočio" būriui.

Kartą su užduotimi buvo pasiųstas pas kito būrio partizanus ir ties Kalniškėmis susidūrė su stribais. Slėpdamasis nuo stribų Žaslos upelyje paniro po vandeniu ir kviepuodamas per nendrės stiebelį išbuvo kol stribai atsitraukė. P. Trakimas ne kartą panašiomis aplinkybėmis išvengė mirties. Tačiau 1946 m. prie Slabados kaimo susidūrė su stribais, kurių buvo nušautas.

Partizanas buvo išniekintas Žaslių turgaus aikštėje. Po kelių dienų užkastas prie Statkūno ežero bulvių duobėje. Apie tai sužinoję žmona ir jo brolis kūną išsikasė ir palaidojo Navasodų kapinėse.

Literatūra

  • Abromavičius S., Kasparas K., Trimonienė R. Didžiosios Kovos apygardos partizanai. - Kaunas: Naujasis lankas, 2007. - P. 180.

Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys
Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Nuorodos