Tribūniškės

Iš Kaišiadorių enciklopedija.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Tribūniškės (Tribūniškis), viensėdija Žiežmarių valsčiuje, į šiaurę nuo Žiežmarių, šalia Vladikiškių ir Triliškių kaimų.

Turinys

Istorija

Apie 1922 m. išdalintas Tribūniškio ūkis su 24,62 ha žemės, priklausęs Boleslovui Romeriui, Vladikiškių dvaro savininkui. Žemė padalinta į 5 sklypus. Nors yra duomenų, kad 1926 m. buvęs Tribūniškių ūkis priskirtas prie Žiežmarių miestelio, tačiau gyvenvietė tokiu pavadinimu gyvavo ir toliau. Tribuniškių viensėdija (4 sodybos, 20,45 ha žemės) minima „Žiežmarių valsčiaus 1931 metų žemės plotų rūšimis žiniose“. Dar kartą viensėdija paminėta 1939 m.

Trybūniškės girininkija

Girininkas Jonas Tulevičius 1938 m. lapkričio mėnesį apie Trybūniškės girininkiją užrašė:

Trybūniškės miškas – paviršius nelygus, kalnuotas. Auga pušys, tarp kurių įsimaišę beržai ir eglės. Dirvožemis – raudonas smėlis. Yra medžių iki 30 cm storio ties krūtine. 50 ha dydžio. Į pietvakarius - Žiežmarių miestelio žemė, į šiaurės rytus - valstybinis miškas ir pieva su šaltiniu, vardu Spingis, tekančiu į Trakų miškų urėdijos mišką. „Prieš karą kiek metų vieton miško buvo dirbama žemė, yra žymės suartų užuoganų. „Trybūniškių” palivarkas prigulėjo Vladikiškių dv. Romeriui”. „Trybūniškių palivarkas yra išskirstytas į viensėdijas, gi dalis jo liko kiek anksčiau užleista miškų. Buvęs to miško eigulis Jurgis Širvinskas pamena kuomet dabartinio miško vietoje buvo sodinamos bulvės ir kt.”.

Šaltiniai

  • Lietuvių kalbos instituto Vietovardžių kartoteka. Lietuvos žemės vardynas.

Literatūra

  • Gustaitis R. Kaišiadorių rajono gyvenviečių žinynas. - Kaišiadorys: Kaišiadorių muziejus, 2001. - P. 307.

Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys
Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Nuorodos