Etnografiniai
Pagrindiniame fonde saugoma apie 480 eksponatų. Pagalbiniame – apie 830 eksponatų. Didžiąją dalį sudaro medžio dirbiniai: geldos, kubiliukai, rankšluostinės, bruktuvės, šepečiai linams šukuoti, kultuvės, sviestmušė, ližės, šaukštai ir dar daug įvairių buities rakandų ir rykų. Yra prietaisų audinių gamybai: verpimo ratelis, prieverpstės, krijelis. Muziejaus fonduose yra ir medinių baldų: stalų, spintų, kėdžių, suolų, skrynių. Dekoratyvumu išsiskiria ruda skrynia, ištapyta geltonos ir šviesiai mėlynos spalvos augaliniais ir gyvūniniais ornamentais. Skrynia datuojama 1885 metų data.
Dalies eksponatų pagaminimo datą taip pat ir meistro ar savininko pavardę galima tiksliai nustatyti, kitų – tik apytiksliai.
Muziejuje saugomi ir keramikos dirbiniai: puodai, įvairaus dydžio puodynės su ąselėmis ir be jų, ąsočiai, dubenys.
Nemažai tekstilės eksponatų, liudijančių mūsų krašto moterų darbštumą, kruopštumą ir originalumą. Didžioji dalis pagaminta jų pačių rankomis, retkarčiais panaudojant pirktines detales, tokias kaip nėriniai. Tai moteriški ir vyriški drabužiai, rankšluosčiai, staltiesės, užvalkalai pagalvėms, lovatiesės bei įvairūs nėriniai.
Kaišiadorių apylinkėse populiarūs pinti daiktai: karbijos, kraitelės, sėtuvės, pintinės su dangčiais, krepšiai iš vytelių.
Dauguma daiktų etnografiniame skyriuje – rankų darbo. Tačiau yra sukaupta ir fabrikinės gamybos daiktų: metalinių, žarijinių bei elektrinių lygintuvų skalbiniams lyginti, žibalinių lempų, stiklo ir akmens masės butelių. Taip pat meistrų įrankių: vedega – įrankis geldoms skobti; spaustuvas – kalvio įrankis; rėžtuvas – kubiliaus įrankis; lenktuvas – įrankis lankams lenkti; oblius, kirviai, plaktukai ir kt.
Didžiąją dalį eksponatų padovanojo privatūs asmenys.